در آستان كوثر

نویسنده :مستور
تاریخ:چهارشنبه 20 مرداد 1395-10:47 ق.ظ

ترجمه زیارتنامه حضرت فاطمه معصومه علیها السلام

نخست با ادب و فروتنى، بر آستان بى بى بایست و نجوا كن.

آغاز مى كنم به نام خدا و با یارى جستن از او و در راه او و بر شیوه فرستاده او درود خدا بر وى و خاندانش باد.

گواهى مى دهم كه جز «الله» خداوندگارى نیست: یگانه است و انبازى ندارد.

و گواهى مى دهم كه «محمد» بنده و فرستاده اوست.

خداوندگارا! بر محمد و خاندان او درود نثار كن.

پروردگارا! مرا صادقانه بدین آستان درآور و صادقانه از آن برون گردان.

و از پیشگاه خویش، نیرویى یارى بخش برایم پدید آور.

آنگاه به سوى ضریح نورانى اش بشتاب تا با فشاندن قطره اشكى بر ساحل این دریاى كرامت، جانت را بر جزیزه سبز سعادت، میهمان چشم اندازهاى آبى اشراق سازى. در این حال، به یاد آور سخن امام بزرگوار على بن موسى الرضا(ع) را كه به «سعد اشعرى قمى » فرمود:

«اى سعد! نزد شما مزارى است كه از آن ماست.» سعد پرسید: «جان به فداى تو!

آیا مزار دختر امام موسى(ع) را مى گویى؟» امام فرمود:

«آرى، هر كس به حقیقت او آشنا گردد و او را زیارت كند، به بهشت دست مى یابد.

» هر گاه تو نیز بر مزار او حضور یافتى، بالاى سرش، رو به قبله بایست.

نخست سى و چهار بار بخوان: الله اكبر.

آنگاه سى و سه بار نجوا كن: سبحان الله.

و نیز سى و سه بار بگو: الحمدلله. پس آنگه زیارتنامه را چنین زمزمه كن: سلام مى كنم به آدم: بنده ناب و برگزیده خدا سلام مى كنم به نوح: پیام آور خدا سلام مى كنم به ابراهیم: دوست خوب خدا سلام مى كنم به موسى: دمساز خدا سلام مى كنم به عیسى: روح خدا! سلام مى كنم به تو اى فرستاده خدا اى بهترین آفریده خدا اى بنده ناب وبرگزیده خدا اى محمد ، زاده عبدالله اى واپسین پیام آور! سلام مى كنم به تو اى پیشواى مومنان اى على، زاده ابوطالب اى عهده دار عهد امامت از سوى پیامبر خداسلام مى كنم به تو اى فاطمه اى سالار زنان جهان سلام مى كنم به شما دو تن اى فرزندزادگان پیام آور مهر اى مهتران جوانان بهشتى سلام مى كنم به تو اى على، زاده حسین اى بزرگ پرستندگان اى خنكاى دیده بینایان سلام مى كنم به تو اى محمد، زاده على اى شكافنده ژرفاى دانش از پس پیامبر سلام مى كنم به تو اى جعفر، زاده محمد اى راستى پیشه اى نیك رفتار اى درست كردار سلام مى كنم به تو اى موسى،زاده جعفر اى همه پاكى اى پاك پاك سلام مى كنم به تو اى على، زاده موسى اى خرسند اى مایه خرسندى سلام مى كنم به تو اى محمد، زاده على اى خویشتن دار سلام مى كنم به تو اى على، زاده محمد اى از هر ناپاكى پیراسته اى پندآموز اى درست كردار سلام مى كنم به تو اى حسن، زاده على و سلام مى كنم به آن كه از پى وى عهده دار عهد امامت است خدایا! تو نیز سلام كن بر او كه روشنایى توست و چراغى كه تو برافروخته اى و دوست «دوست تو» و عهده دار عهد امامت از سوى آن كه عهده دارعهد تو بود و رهنمون تو براى آفریدگان.

سلام مى كنم به تو اى دختر فرستاده خدا اى دختر فاطمه و خدیجه اى دختر پیشواى مومنان اى دختر حسن و حسین اى دختر سرپرست الهى امت اى خواهر سرپرست الهى امت اى عمه سرپرست الهى امت اى دختر موسى بن جعفر و پیشكش تو باد مهر و افزون بخشى خداوند! سلام مى كنم به تو و امید مى ورزم كه خدا ما و شما را در بهشت به هم بازشناساند و ما را در میانه شما برانگیزاند و در آن آبگیر كه از آن پیام آورشماست، ما را بار دهد و به آن جام كه از آن هموست، ما را بنوشاند همان كه جام گردانش على باشد، زاده ابوطالب و پیشكش همه شما باد، هر چه سلام خداوند است!

و نیاز خواه ام از خدا كه شادمانى و گشایش را در میانه شما به ما بنمایاند و ماو شما را با نیایتان، محمد(ص)، یك جا گرد آورد و بهره آشنایى با شما را از مابازنستاند و همانا خدا، سرپرستى است توانا.

من به خدا نزدیكى مى جویم با مهر ورزیدنم به شما و با كناره جستنم از دشمنان شما و با سرسپردنم به خداوند و به این شیوه بسى خرسندم بى آنكه ناباورى به خویش راه دهم و بزرگى بفروشم و به آنچه محمد ارمغان آورد، باور دارم و خشنودم.

بزرگ من، اى خدا! من، از این رهگذر، دیدار تو را مى جویم و خرسندى ات را و سراى دیگر را.

اى فاطمه! در بهشت، شفیع من باش كه نزد خدا براى شفاعت، جایگاهى ویژه دارى.

خدایا! نیاخواه توام كه زندگانى ام را به رستگارى پایان بخشى و این «حال خوش » را از من باز نستانى كه جز با دست آویختن به خداى بلندپایه بزرگ هیچ نیرو و توانى نیست خدایا! ما را پاسخ فرما و نیاز ما بپذیر به بزرگوارى وسرافرازى ات و به مهر و بنده نوازى ات! و سلام خدا بر محمد باد و بر همه خاندان اوسلامى سراسر مهر و آفرین! اى مهر ورزترین مهر ورزان!


نوع مطلب : دلگویه 

داغ کن - کلوب دات کام
در آستان كوثر() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic