حضور مهربان

نویسنده :مستور
تاریخ:یکشنبه 10 بهمن 1395-09:00 ق.ظ

پلک گشودی و ستاره‏ های روشن نگاهت، تقدیر تاریک جهان را چلچراغ شد، همین که بوی بهشتی نفست در شامه خاک پیچید، آینده زمین سبز و زیبا شد، نرگس‏ها به تماشای چشم‏هایت، دسته دسته از دل خاک سرک کشیدند و ابرها،هیجان آمدنت را، به شوق باریدند. آمدی تا بهار، تمام شکوفه هایش را به معصومیت آسمانی نگاهت، گره بزند. آهنگ دلنواز و کریمانه قدم‏هایت، در گستره خاک خجسته باد!خواهر تصنیف‏ های غربت
بوی گل یاس، تمام دنیا را پر کرده است. زمین در پوست خود نمی‏ گنجد. تو را پیش از این، آسمان شبیه یک راز محرمانه، در گوش خاک، نجوا کرده بود. خاک، تمام لحظه ‏هایش را به شوق آن دقیقه موعود، نفس می‏کشید. از عطر آمدنت آکنده است تمام روزهای رفته و نیامده دنیا. تمام رودها تو را می‏شناسند که صفای نگاهت، زلالی و مهربانی چشم ‏های فاطمه علیهاالسلام را به تصویر می‏کشد. بانو! خاطره ‏های زمین، سرشار از حضور توست. ای خواهر تصنیف ‏های غربت! تو را تمام جهان، چشم به راه بود. بگذار خاک در هوای آسمانی‏ات کمی نفس بکشد.

همه جا حرف آمدن توست
جاده‏ ها، تمام مسیر آمدنت را بی‏ وقفه دویده ‏اند از شوق؛ مدینه تا قم، همه جا حرف تو آمدن توست.

می‏گویند آمده ‏ای تا حنجره ابدیت، جاودانگی خاندان کرم را تا همیشه فریاد کند. آمده‏ای تا عشق را، قدم به قدم به کمال برسانی.

بانو! ای میراث‏دار غربت و رنج! شانه‏ های زمین، کوله‏ بار رنجت را عاشقانه بر دوش خواهد کشید و تاریخ، رد قدم‏هایت را در مسیرها و جاده ها خواهد پیمود. از این پس، تمام پرده ‏ها، راز تو را نجوا می‏کنند.

بانو! آمدنت، مرهمی است بردل‏های خسته، آمدنت، یک اتفاق شیرین است؛ در تکرر روزهای خسته زمین.

در هوای مهربانی ‏ات
کبوترانه بال گرفته‏ ام در هوای یکریز مهربانی‏ات تا دست‏هایم را به دامان پر از کرامتت بیاویزم، تا چشم‏های مشتاقم را به پنجره مهربانی‏ ات دخیل ببندم.

تو را می‏شناسم از دور؛ تو را که آمده‏ای تا عشق را، به دل‏ها هدیه کنی و لبخند را به لب‏ها بیاوری. تو را می‏ شناسم، بانوی بزرگوار قم! چندی است در هوای تو نفس می‏کشم. بهارانه آمدنت، بر همه هستی، خجسته باد!


خدیجه پنجی

منبع : اشارات :: آذر 1385، شماره 91


نوع مطلب : مناسبت ها 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic